Socialdemokratai siūlo sekti gerus darbus darančius politikus

Socialdemokratai siūlo sekti gerus darbus darančius politikus

Spaudos konferenciją surengę ir savo kandidatus į Seimą pristatę Panevėžio miesto socialdemokratai ragino politinius oponentus vengti negatyvų, diskutuoti skaidriai, konkuruoti garbingai, o žurnalistus paragino sekti politikus, darančius gerus darbus.

Portalas JP jau ne kartą buvo rašęs, kad Vakarinėje rinkimų apygardoje į Seimą kandidatuoja Socialdemokratų skyriaus pirmininkas, 32 metų miesto tarybos narys Donatas Degenis, o Nevėžio apygardoje – 44 metų verslininkas, žadantis Panevėžį atstovauti Vilniuje, Egidijus Gaidamavičius.

Abu šie kandidatai kartu su ilgamete Panevėžio miesto tarybos nare Janina Gaidžiūnaite įrašyti ir į Socialdemokratų partijos sąrašą, tačiau jiems skirtos vietos yra už šimtuko ribos.

D.Degenis konstatavo, gimęs, augęs ir gyvenantis Panevėžyje, todėl sieksiantis, kad kiekvienas gyventojas būtų saugus ir jaustųsi tikrų Panevėžio šeimininku.

“Pagrindinis tikslas yra pasiekti, kad panevėžiečiai galėtų didžiuotis savo miestu”,- sakė jis.

GALERIJA: Spaudos konferencija „Saugi, solidari ir laiminga Lietuva“

E.Gaidamavičius teigė norįs atiduoti duoklę Panevėžiui ir atstovauti jo interesus Vilniuje. Politikas teigė, kad čia gyvena jo tėvai, uošviai, todėl visos problemos žinomos.

Energetikos ekspertu prisistatęs kandidatas tikino, kad Panevėžys išlaikęs energetikos pagrindą turi visas galimybes suklestėti.

Porą kadencijų savivaldybės administracijoje dirbusi J.Gaidžiūnaitė sakė puikiai žinanti miesto problemas ir matanti būdų joms spręsti.

Anot jos, taip jau atsitinka, kad į valdžią atėję socialdemokratai turi taisyti kitų klaidas, kaip kad atstatyti sumažintus atlyginimus ir pensijas. Kandidatė prognozavo, kad iki 2020 m socialinių darbuotojų atlyginimai didės bent 50 proc.

Trumpai apžvelgęs partijos rinkimų programa rinkimų štabo vadovas Mindaugas Libikas teigė, kad partija lieka atvira visuomenės siūlymams, o jos pagrindiniai siekiai yra suburti stiprų vidurinį visuomenės sluoksnį, mažinti socialinę atskirti, didinti gimstamumą, siekti, kad nebūtų užmirštas nė vienas žmogus.

Kadangi partijos rinkiminis šūkis “Svarbiausia – žmogus”, žurnalistai pasiteiravo, kada ir kokiame sąraše reistruotis, norint būti svarbiausiu.

Į repliką kandidatai atsakė, kad registruotis niekur nebereikia, nes partija darys viską, kad kiekvienam Lietuvos piliečiui būtų patogu gyventi.

Paprašius išsakyti nuomonę apie Astravo elektrinės statybą, E.Gaidamavičius konstatavo, kad vienintelė Socialdemokratų partija paskelbė pranešimą, kuriame nurodoma, kad Lietuva negali nurodyti Baltarusijai nestatyti elektrinės, tačiau pasinaudodama Skandinavijos valstybių patirtimi gali ir turi pasiekti, kad objektas taptų saugus.

Priminus, jog į valdžią atėję socialdemokratai Panevėžio termofikacinei elektrinei panaikino remiamos elektros gamybos kvotas, E.Gaidamavičius sakė, kad tas pats buvo padaryta Vilniaus ir Kauno termobikacinėms elektrinėms, tačiau sitiko, kad buvo padaryta klaida. Anot jo, Vyriausybė šį klausimą svarsto ir situacija artimiausiu metu pasikeis.

Pasiteiravus, kaip Lietuva gyvens po 2020 metų, kai baigsis Europos Sąjungos finansinė parama, J.Gaidžiūnaitė pareiškė, jog dar niekas nežino, ar ji pasibaigs ir teigė, kad šiame finansiniame laikotarpyje reikia investuoti į ilgalaikius projektus.

E.Gaidamavičius pridūrė, kad Europa skirdama paramą įdavė Lietuvai meškerę ir šieik tiek išmokė žvejoti, todėl ateinančiame finansiniame laikotarpyje iš bendro šalies konteksto išskirtas Vilniaus kraštas ir pajūris, todėl didesnės galimybės bus suteikiamos regionams.

Neatlyginama politinė reklama.

www.jp.lt medžiaga
Gintautas SUBAČIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *