Šiais metais bus baigtos grąžinti sumažintos senatvės pensijos ir pradėtos grąžinti dirbusiems

Šiais metais bus baigtos grąžinti sumažintos senatvės pensijos ir pradėtos grąžinti dirbusiems

Visiems pensininkams iki metų pabaigos bus baigtos grąžinti sumažintos senatvės pensijos.

 

„Taip pat šiais metais bus pradėtos mokėti kompensacijos senatvės pensijų gavėjams, kurie 2010-2011 m. dirbo ir dėl to jiems papildomai buvo sumažintos gaunamos pensijos. Išmokas planuojama išmokėti iki 2018 m.“, teigia Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

 

Iki šių metų birželio 30 d. senatvės pensijų gavėjams bus išmokama 33 proc. praradimų, atsiradusių dėl pensijų mažinimo. 2017 ir 2018 m. pirmojo ketvirčio paskutinį mėnesį atitinkamai bus išmokėta po 33 ir 34 proc. praradimų.

 

„Jeigu asmeniui priskaičiuota nepriemoka yra ne didesnė kaip 100 eurų, iki 2016 m. birželio 30 d. ji bus išmokama visa iš karto. Jeigu asmeniui apskaičiuota senatvės pensijos kompensuojamoji suma yra didesnė kaip 100 eurų, tačiau, išmokėjus jos dalį 2016 metų antrąjį ketvirtį, lieka 100 eurų ar mažiau, likusi suma bus išmokama 2017 metų pirmojo ketvirčio paskutinį mėnesį“, išmokų tvarką įvardija Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas.

 

Senatvės pensijų praradimams dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo kompensuoti iš valstybės biudžeto reikia apie 120,6 mln. eurų. Pagal įstatymą, išmokama pensijos kompensuojamoji suma neturės įtakos kitoms asmeniui pagal teisės aktus priklausančioms kas mėnesį mokamoms išmokoms (valstybinėms pensijoms, valstybinėms šalpos išmokoms).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *