Premjeras: džiaugiuosi, kad studentai tobulinsis vienoje pažangiausių kompanijų

Premjeras: džiaugiuosi, kad studentai tobulinsis vienoje pažangiausių kompanijų

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį dalyvavo Vyriausybės rūmuose surengtame bendrovės „Huawei“ ir Lietuvos universitetų įgyvendinamo projekto „Seeds for the Future“ pristatyme.

„Šis mūsų susitikimas patvirtina, kaip greitai galima įgyvendinti tarptautinius projektus, kai yra tikslas ir valia tai pasiekti. Pernai lapkričio mėnesį Pekine, Lietuvos ir Kinijos verslo forume, dalyvaujant mūsų vyriausybinei delegacijai, buvo pasirašyta „Huawei“ ir trijų Lietuvos universitetų – Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Kauno technologijos universiteto – bendradarbiavimo sutartis. Šiandien esate pirmieji, kurie pradedate stažuotes Kinijoje pagal bendradarbiavimo projektą „Seeds of Future“, – kalbėjo premjeras.

„Seed for the Future“ – vienos didžiausių informacijos ir ryšio technologijų (IRT) sprendimų tiekėjos pasaulyje „Huawei“ organizuojama iniciatyva, skirta IRT studentams atlikti nemokamą praktiką „Huawei“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų centruose dirbant kartu su kompanijos mokslininkais ir specialistais. Projekto metu jau tūkstančiai IRT studentų iš 60-ies universitetų 20-yje pasaulio šalių pasinaudojo šia galimybe.

Vyriausybėje vykusio renginio metu išlydėta 10 IRT studentų iš Lietuvos, jau šį penktadienį dviejų savaičių nemokamai praktikai išvykstančių į Kiniją.

„Didelė sėkmė atlikti praktiką pasaulinės informacijos ir ryšio technologijų lyderės „Huawei“ tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų centruose. Pats turėjau galimybę lankytis viename šios kompanijos centrų ir įsitikinti, kaip sparčiai ryšių technikos idėjos čia virsta konkrečiais technologiniais sprendimais, aukštos pridėtinės vertės produktais, itin paklausiais rinkoje, – sakė Vyriausybės vadovas. – Džiaugiuosi, kad geriausi mūsų studentai dirbs kartu su šios lyderės milžinės mokslininkais ir specialistais. Labai svarbu, kad tos dvi savaitės padėtų suartinti studijų metais įgytas teorines žinias su praktika. Šis Lietuvos jaunų protų desantas į Kiniją simbolizuoja pastaraisiais metais aktyvėjantį dvišalį bendradarbiavimą įvairiose srityse. Mūsų Vyriausybė dėjo dideles pastangas, kad užmegztų glaudesnius dvišalius ekonominius, akademinius ir kultūrinius ryšius“. Premjeras palinkėjo studentams praktikos metu įgytas žinias pritaikyti Lietuvoje.

Projekto pristatyme ir studentų išlydėtuvėse Vyriausybėje dalyvavo „Huawei“ generalinis direktoriaus Baltijos šalims Zhu Lu, Kinijos ambasadorius Wei Ruixing.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *