Pasaulio lietuviai padėkojo Premjerui

Pasaulio lietuviai padėkojo Premjerui

Pasaulio lietuvių bendruomenė dėkoja Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui ir socialdemokratų partijai už sprendimą nerengti referendumo dėl dvigubos pilietybės įteisinimo kartu su Seimo rinkimais spalio mėnesį.

„Džiaugiuosi Jūsų sprendimu neskelbti referendumo dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, nes dabartinėmis sąlygomis pasiekti reikiamų referendumo rezultatų yra tikrai neįmanoma. Labai vertinu Jūsų supratimą ir įsiklausymą“, – rašoma Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkės Dalios Henke padėkos laiške.

Premjeras ir socialdemokratų partijos vadovas A. Butkevičius sulaukė emigravusių lietuvių laiškų ir pasiūlymų šį klausimą spręsti keičiant įstatymus, o ne referendumu. Referendumui neįvykus, kitų teisės aktų Lietuvoje priimti nebebūtų įmanoma.

Pasaulio lietuvių bendruomenė pritaria diskusijoms šia tema ir siūlo sudaryti darbo grupę, kuri ištirtų galimybę dėl Lietuvos Respublikos (LR) Pilietybės įstatymo papildymo ir parengtų pilietybės įstatymo papildymo projektą.

Bendruomenės pirmininkė D. Henke pabrėžia, jog Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdyba yra atvira diskusijoms, bendradarbiavimui ir bendrų, visiems priimtinų sprendimų ieškojimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *