Panevėžio socialdemokratai žengia tvirtą žingsnį – palieka valdančiąją daugumą (pildoma)

Panevėžio socialdemokratai žengia tvirtą žingsnį – palieka valdančiąją daugumą (pildoma)
dsc_0058-2
Panevėžio socialdemokratų frakcija

2016 metų rugsėjo 29 dieną vykusiame Panevėžio miesto savivaldybės posėdyje, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Donatas Degenis miesto tarybą informavo apie LDSP Panevėžio miesto skyriaus sprendimą – Panevėžio miesto socialdemokratai pasitrauktia iš valdančiosios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos koalicijos „Koalicija Panevėžiui“.

Koalicija – pasmerkta žlugimui

Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Donatas Degenis prasidėjus miesto tarybos posėdžiui pristatė LSDP Panevėžio miesto skyriaus 2016-09-29 tarybos posėdžio sprendimą, apsvarsčius ilgalaikį kitų koalicijos partnerių ciklišką sutarties pažeidinėjimą socialdemokratų atžvilgiu, pasitraukti iš Panevėžio miesto savivaldybės valdančiosios daugumos.

Tokiu politiniu pagrindu ir valdymu paremta koalicija – pasmerkta ankstesniam ar vėlesniam žlugimui – D.Degenis

„Ši situacija ir sprendimas nenukrito iš dangaus ir nebuvo netikėtas ėjimas. Mes šią situaciją bandėme spręsti. Ne kartą viešai kreipėmės į valdančiąją daugumą su pastabomis bei prašymais laikytis koalicijos sutarties. Nei kartą socialdemokratai nebuvo išklausyti, todėl, nematome kitos išeities kaip dėti tvirtą žingnį ir bėgti iš skęstančio laivo. Tokiu politiniu pagrindu ir valdymu paremta koalicija – pasmerkta ankstesniam ar vėlesniam žlugimui“ – teigė LSDP Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas D.Degenis

Įvardinta 10 pažeistų sutarties punktų

Skyriaus pirmininkas skaitydamas priimtą sprendimą įvardino net 10 sutarties pažeidžiamų punktų.

Donatas Degenis
Donatas Degenis

„Iki šiol neparengta koalicijos  bendro veikimo programa. Nesitariama su socialdemokratų frakcijos nariais dėl politinių veiksmų, koalicijos

vardu skelbiamų pareiškimų. Nesitariama su socialdemokratų frakcijos nariais dėl  esminių administracijos struktūros ir veiklos pertvarkymų. Yra ignoruojami socialdemokratų frakcijos narių teikiami siūlymai“, – politikams teigė Panevėžio socialdemokratų lyderis.

„Ši situacija ir sprendimas nenukrito iš dangaus ir nebuvo netikėtas ėjimas. Šią situaciją bandėme spręsti. Ne kartą viešai kreipėmės į valdančiąją daugumą su pastabomis bei prašymais laikytis koalicijos sutarties. Nei kartą socialdemokratai nebuvo išklausyti, todėl, nematome kitos išeities kaip dėti tvirtą žingsnį ir bėgti iš skęstančio laivo. Tokiu politiniu pagrindu ir valdymu paremta koalicija – pasmerkta ankstesniam ar vėlesniam žlugimui“, – teigė LSDP Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas D.Degenis.

Buvo perspėję dėl savivaldybės administracijos reorganizavimo

Apmaudu, kad koalicijoje socialdemokratų siūlomi projektai buvo nuolatos atmetami, jiems buvo nepritariama iš principo – J.Gaidžiūnaitė

Janina Gaidžiūnaitė
Janina Gaidžiūnaitė

Panevėžio miesto savivaldybėje vykdomo administracijos reorganizavimo pasėkmės, pasak Panevėžio socialdemokratų frakcijos pirmininkės J.Gaidžiūnaitės, atnešė paralyžuotą savivaldybės administracijos darbą, darbuotojų apkrovimą didžiuliais krūviais, nuolatinę įtampą.

„Pasirašydami daugumos koalicijos sutartį tikėjomės ir buvome su oponentais sutarę įgyvendinti Lietuvos socialdemokratų partijos programines idėjas, rinkėjams pažadėtus projektus. Apmaudu, kad koalicijoje socialdemokratų siūlomi projektai buvo nuolatos atmetami, jiems buvo nepritariama iš principo“ – teigė Panevėžio socialdemokratų frakcijos pirmininkė J.Gaidžiūnaitė.

Socialdemokratė teigia, kad vien kalbant apie Panevėžio miesto savivaldybės administracijos reorganizavimą buvo siūlomi pragmatiški patarimai, kurių buvo neikšlausyta, buvo neatsižvelgta į juos.

„Socialdemokratai perspėjo valdančiąją daugumą, kad taip skubotai priimant sprendimus, gali laukti negrąžinamos pasėkmės. Šiai dienai, kaip ir buvo perspėta, yra paralyžuotas savivaldybės administracijos darbas, darbuotojai apkrauti didžiuliais darbo krūviai, tvyro nuolatinė įtampa. Socialdemokratai, ką išreiškėme skubotame savivaldybės administracijos pertvarkos projekte, buvo ir yra už pertvarką, bet tokią, kuri būtų vadybiniu aspektu apgalvota ir suplanuota profesionaliai. O sprendimas palikti valdančiąją daugumą buvo svarstomas ilgą laiką, bet nematydami koalicijos partnerių teigiamo požiūrio į socialdemokratų siūlymus, teikiamus projektus, priėmimė sprendimą nutraukti daugumos koalicijos sutartį.“ – teigė J.Gaidžiūnaitė.

Politinio pasitikėjimo darbuotojai lauks mero sprendimo

Pagal miesto tarybos narių pasirašytą daugumos koalicijos „Koalicijos Panevėžiui“ sutartį, Panevėžio socialdemokratams miesto savivaldybės administracijoje yra numatytos 2 politinio (asmeninio) pasitikėjimo pozicijos – administracijos direktoriaus pavaduotojo (R.Vyžintas) bei tarybos sekretorės (I.Mazaliauskienė).

Natūralu, kad mano atžvilgiu sprendimą priims Savivaldybės meras – I.Mazaliauskienė

„Šiuo atveju sprendimas dėl politinio (asmeninio) pasitikėjimo darbuotojų yra Savivaldybės mero prerogatyva. Dirbu Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate, esu politinio (asmeninio) pasitikėjimo pozicijai Socialdemokratų partijos deleguota. Natūralu, kad mano atžvilgiu sprendimą priims Savivaldybės meras“ – teigė Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sekretorė Ingrida Mazaliauskienė.

Į Panevėžio miesto tarybą yra išrinkti 4 socialdemokratai: D. Degenis, Janina Gaidžiūnaitė, Rimantas Sankauskas ir Povilas Vadopolas.

Valdančiąją Panevėžio miesto koaliciją šiuo metu sudaro 23 Tarybos nariai.

Lietuvos socialdemokratų partijos
Panevėžio miesto skyriaus
Informacijos centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *