Neįvykusi interpeliacija ministrui J. Olekui patvirtino kaltinimų nepagrįstumą

Seime sužlugusi opozicijos organizuota interpeliacija dirbančios vyriausybės krašto apsaugos ministrui rodo tik opozicijos desperatiškus bandymus šmeižto akcijomis trikdyti socialdemokratų vadovaujamos vyriausybės darbą ir artėjančių rinkimų fone.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas jau teigė: „jaučiuosi pagavęs vagį ir pats apvagintas“. Taip nutiko, kai kariuomenei viešųjų pirkimų būdu buvo nupirkti pernelyg brangiomis kainomis. Dar 2014 metais Krašto apsaugos ministerija dėl galimo sukčiavimo kreipėsi į prokuratūrą, prašydama ištirti viešuosiuose pirkimuose dalyvavusios kompanijos veiklą bei atsakingų kariuomenės pareigūnų veiksmus. Iš prokuratūros buvo gautas atsakymas, kad nusikalstama pareigūnų veikla nenustatyta, o ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. KAM tuomet neatlyžo – kreipėsi į teisėsaugą iš naujo, įtartinai brangių įrankių nenaudojo, kad galėtų sugrąžinti kaip galimo nusikaltimo įrodymą.

Tuo tarpu opozicija, kai kurios valstybės institucijos bandė kaltę primesti pačiam problemą iškėlusiam ministrui J. Olekui.

Kariuomenės kanceliarija kreipėsi į teismą, kad šis įvertintų prokurorų darbą. Teismas nustatė, kad prokurorai ikiteisminį tyrimą  dėl kariuomenės viešųjų pirkimų nutraukė neatlikę visų būtinų tyrimo veiksmų, nesiėmė visų įstatymo numatytų priemonių, kad nusikalstama veika būtų atskleista. Teismo nurodymu prokuratūra buvo įpareigota ikiteisminį tyrimą dėl „Nota bene“ galimo sukčiavimo atnaujinti.

Į Seimą pakviestas Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis prisipažino, kad prokuratūroje jau anksčiau pradėtas vidinis tyrimas, kuris gali išaugti į tarnybinį patikrinimą dėl prokurorų galimos kaltės atliekant ikiteisminį tyrimą dėl „Nota bene“ veiksmų, ir bus nustatyta pareigūnų atsakomybė susijusi su „kariuomenės šaukštų“ pirkimo tyrimu.

„Politikavimas pagrįstas šmeižtu neturi pasiteisinti, taip ir įvyko su kariuomenės įrankių pirkimo istorija. Neįvykusi interpeliacija deda tašką šitai melo kampanijai. Apmaudu tik, kad ministrui J. Olekui, visai mūsų partijai ir Seimui teko tiek laiko ir energijos gaišti „atmušinėjant“ bandymus primesti nepagrįstus kaltinimus,“ – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *