Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui – apie nuo sausio mėnesio didėsiančius atlyginimus, studijų kokybės, valstybės finansavimo  ir aukštųjų mokyklų tinklo konsolidavimo  problemas, aiškią Vyriausybės poziciją, kad nuo kitų metų alkoholių gėrimų degalinėse neliktų, kitus aktualius klausimus.

Vyriausybės vadovas primena, kad nuo sausio 1 d. minimali mėnesinė alga didėja iki 350 eurų, taip pat mažinama mokestinė našta mažiausias pajamas gaunantiems asmenims – 34 eurais (nuo 166 iki 200 eurų) didinamas maksimalus mėnesinis neapmokestinamųjų pajamų dydis, o fiksuotas papildomas neapmokestinamųjų pajamų dydis už kiekvieną vaiką šeimoje išaugs dvigubai – nuo 60 eurų iki 120 eurų.

Premjeras teigia, kad Seimui yra pateiktos Mokslo ir studijų  įstatymo pataisos, numatančios svarbią naujovę – sutartis tarp aukštųjų mokyklų ir ministerijos  bei greta krepšelių  įteisintą valstybės užsakymą parengti rinkai reikalingus specialistus. Sutartys sudarys prielaidas derinti valstybės ir rinkos poreikius, garantuos universitetų ir kolegijų  finansinį stabilumą, reiklesnę studijų  programų atranką ir  kokybę.

Ministras Pirmininkas nekeičia pozicijos dėl prekybos alkoholiu draudimo nuo 2016 metų ir teigia, kad verslas turėjo beveik ketverius metus pasiruošti tokiam sprendimui. „Degalinių paskirtis yra pardavinėti degalus, o ne alkoholinius gėrimus“, – pabrėžia premjeras, pridurdamas, kad toks draudimas būtų viena iš priemonių kovojant su alkoholio suvartojimu šalyje, kuris yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *