LSDP siūlo atidėti gyvenamosio vietos deklaravimo terminą

Socialdemokratai siūlo Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymu nustatytos tvarkos terminą 2016 m. liepos 1 d. atidėti iki 2017 m. sausio 1 d. Pagal įstatymu nustatytą tvarką savivaldybių adresu registruoti asmenys (tokių žmonių Lietuvoje  yra per 100 tūkstančių) turės deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame būste. Savivaldybių adresu gyvenamąją vietą galės deklaruoti tik benamiai, asmenys palikę vaikų globos namus, įkalinimo įstaigas ir panašiai.

 

„Problema yra ta, kad nuomojamų butų savininkai atsisako savo būstų adresais registruoti nuomininkus. Šie žmonės tiesiog negalės deklaruoti jokios savo gyvenamosios vietos, tai reiškia, kad jie bus išbraukti iš sąrašų socialiniam būstui gauti, neteks teisės į socialinę paramą, negalės registruoti vaikų į lopšelius-darželius“, – sako Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė, socialdemokratė Milda Petrauskienė.

 

Numatydami šalies gyventojams kilsiančias problemas, Seimo socialdemokratai siūlo pratęsti Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymu numatytos tvarkos įsigaliojimą iki 2017 sausio 1 d.  Iki to laiko bus siekiama, kad sumažėtų neteisėtos – be sutarčių – nuomos mąstai. Pasak Premjero Algirdo Butkevičiaus, per pratęstą terminą reikės parengti tvarką, kuri kontroliuotų būstų nuomotojus.

 

 

 

LSDP Infocentro informacija

Paskelbė Andrius Petrulis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *