LSDP Panevėžio miesto skyriaus pirmininko E. Gaidamavičiaus pareiškimas spaudai dėl Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Mykolo Račkausko veiksmų

LSDP Panevėžio miesto skyriaus pirmininko E. Gaidamavičiaus pareiškimas spaudai  dėl Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Mykolo Račkausko veiksmų

Kaip ir visa Panevėžio  miesto bendruomenė, patriotai ir sporto mėgėjai, džiaugiamės krepšinio klubo „Lietkabelis“ sportiniais pasiekimais bei komandos sukuriamomis teigiamomis emocijomis.
Užimta Lietuvos krepšinio lygoje II vieta iš ties geras ir kartotinas pasiekimas. Tai įkvėpimo šaltinis ne tik krepšinio mėgėjams ir vaikams, lankantiems treniruotes, tačiau ir kitų sporto šakų atstovams.
Bet…
Kaip matome iš spaudos publikacijų, š. m. birželio 12 d. p. meras jau skirstė premijinius pinigus, kuriems neturėjo nei komitetų, nei miesto tarybos pritarimo :
https://www.naujienos.lt/leidinys/sekunde/miesto-premija-lietkabeliui-50-000-eur/
https://jp.lt/miesto-premija-lietkabeliui-50-tukst-euru/
http://www.paninfo.lt/2017/06/12/miesto-premija-lietkabeliui-50-000-eur/
Šakiniai komitetai posėdžiavo š. m. birželio 20 ir 22 d.  Miesto taryba –  birželio 29 d. turėjo pritarti parengtam sprendimui ir leisti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriui skirti prižadėtus pinigus.
Pakviečiau LSDP frakciją mieste pritarti siūlomoms pataisoms, įnešant pataisymą, kad vienos sporto šakos atstovams negali būti skiriama daugiau nei 50% visų asignavimų. Išskyrus ypatingus atvejus, kuriems reiktų Tarybos pritarimo.  Priežastis – yra ir daugiau komandinių sporto šakų, kaip antai futbolas, rankinis, krepšinis ir t. t.  Yra ir individualios sporto šakos, kurios irgi turėtų būti skatinamos – tiek vaikai, tiek treneriai, nežiūrint į principą – olimpinė ar neolimpinė sporto šaka. Tačiau matant dabartinės koalicijos buldozerinį principą, tokioms pataisoms nebuvo pritarta.
Todėl p. merą kviečiu parodyti daugiau atsakomybės ir pagarbos miestiečiams, skirstant visuomenės sumokėtus pinigus per miesto biudžetą ir dalijant čekius, racionaliai neparemtais sprendimais. Juk ši padėka nebuvo iš asmeninės kišenės. Tokiu atveju tai iš ties būtų kilnus veiksmas.
Sportininkai visada yra miesto geriausia reklama. Tai puikiai supranta tiek miesto meras tiek visi politikai. Tarybos nariai ir miesto meras matyt žino, kad reikia skirti daugiau pinigų vaikų sportui, sporto mokykloms, užklasinei veiklai finansuoti, paliekant verslui galimybę remti profesionalų sportą. Tačiau verta pagalvoti ir apie pagalbą tokiam atsakingam verslui, paklausti, kuo miesto Tarybagali padėti jam.

 

Lietuvos socialdemokratų partijos
Panevėžio skyriaus pirmininkas
Egidijus Gaidamavičius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *