LSDP Panevėžio miesto skyriaus bičiuliai – išvykoje į Krekenavą

LSDP Panevėžio miesto skyriaus bičiuliai - išvykoje į Krekenavą

Pirmajį spalio šeštadienį LSDP Panevėžio miesto skyriaus bičiuliai susirinko pabūti drauge: Versmės, Vilties ir Ateities grupių nariai išsiruošė pasižvalgyti po Upytę ir Krekenavą.

Pirmiausia aplankėme Upytės piliakalnį, kitaip vadinamą Čičinsko kalnu. Šį piliakalnį išgarsino padavimai apie nedorėlį poną Čičinską ir jo prasmegusį dvarą. Pasivaikščioję piliakalnio šlaitais, pasukome į Linų muziejų, kur mūsų laukė bičiulė, Panevėžio rajono skyriaus narė, ilgametė muziejaus puoselėtoja Dalia Mikalauskienė. Ponios Dalios pasakojimo lydimi susipažinome su senoviniu lino apdirbimu, įrankiais, kurie buvo naudojami bei patys  bandėme minti, brukti, šukuoti pluoštą… Be to,  muziejuje pamatėme iššukuotų linų (išaugintų įvairiose pasaulio šalyse) sruogų bei nuostabių audinių parodą, ragavome naminės duonos, mirkytos aliejuje ir pagardintos linų sėmenimis.

Palikę Upytę pajudėjome į Krekenavą, kur mūsų laukė edukacinė programa  „Pojūčių takas“, ekskursija Krekenavos regioninio parko lankytojų centre bei, žinoma, Krekenavos apžvalgos bokštas.

Lankytojų centras – tai vartai į Krekenavos regioninį parką. Čia teikiama profesionali bei visapusiška informacija apie Krekenavos regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, lankytinas vietas, pažintinio turizmo ir poilsiavimo galimybes. Čia mes sužinojome, kad Krekenavos regioniniame parke aptinkamos 846 gyvūnų rūšys ir randama net 1019 augalų rūšių, čia mokėmės atpažinti šerno ir vilko pėdsakus, išgirdome šikšnosparnių balsus.

Keliaujant „Pojūčių taku” dvylikoje stotelių mūsų laukė malonūs įspūdžiai, t.y. įvairūs pojūčiai bei skirtingos užduotys. Išbandėme vėjo stiprumą sūpuoklėse, kurėme muzikinę melodiją, basomis išbandėme skirtingus žemės paviršius, pajutome medžio energiją medinėje lovoje, išmėginome natūralų medžio masažą, pabuvome ant pantoninio liepto.  Galutinėje stotelėje, besigrožėdami Nevėžio slėnio peizažu, bendravome bei mėgavomės kvapnia žolelių arbata.

Saulėta ir šilta diena netruko prabėgti.  Besiskirstydami išvykos dalyviai vieningai sutarė, kad bendra veikla suartina, o malonūs įspūdžiai lieka ilgam prisiminimui.

Versmės grupės pirmininkės
Ingridos Mazaliauskienės informacija

GALERIJA: LSDP Panevėžio miesto skyriaus bičiuliai – išvykoje į Krekenavą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *