LSDJS kviečia į varžybas „Kitas aukštis – vienas tikslas“

LSDJS kviečia į varžybas „Kitas aukštis – vienas tikslas“

„Kitas aukštis – vienas tikslas“2016 m. gegužės 29 dieną, 10.00 val., Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, drauge su bičiuliais Lankininkų sporto klubu, rėmėjais Baltijos ugdymo centru bei „Šveiko barža“, partneriais Modesta Petrauskaite bei Tomu Kučinsku kviečia į neįprastas šaudymo iš lanko varžybas „Kitas aukštis“.

Kasdieninėje žiniasklaidoje matyti antraštės: „Valdžia nepadarė to, valdžia neužtikrino ano, pinigų nėra“ ir pan., tačiau ne tik nuo aukštuose valstybės postuose esančių žmonių priklauso viskas. „Viskas priklauso nuo mūsų pačių –taip, Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos Lietuvai pateiktose išvadose matyti, kad mūsų šalis dar turi pasitemti ir ūgtelti įgyvendinat Konvencijos nuostatas, tačiau Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos nariai yra jauni ir ambicingi žmonės, kurie pasiryžę laužyti stereotipus ir parodyti visuomenei, kad tik bendradarbiavimo ir bendravimo dėka galima keisti aplinką bei visuomenės požiūrį į negalią“ – sako renginio iniciatorė Sondra Jendovickaite-Krasovska. „Kasdien gatvėje jaučiu žvilgsnius ir matau juose slypinčius klausimus: Kaip ji juda, kur jos lydintysis? Kodėl ji ne namie? Kas jai gyvenime nutiko? Už nugaros girdžiu ir šnabždesius: kaip gaila, oi vargšelė, kokia nuskriausta likimo. Neretai man gaila tų žmonių, kurie lieka už nugaros, nes jie neišdrįso prieiti ir paklausti. O aš juk galiu papasakoti viską, atsakyti į visus Jiems ir Jums kylančius klausimus, Tačiau… niekas neprieina ir neklausia“ – teigia judėjimo negalią turinti neįgalioji Anželika. Lietuva, dar 2010 metais ratifikavusi Neįgaliųjų teisių konvenciją, rodos, psichologiškai negeba pripažinti, jog neįgalieji nėra visuomenės atskirtoji grupė – neįgalieji, lygiai tokia pati mūsų visuomenė.

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Modesta Petrauskaitė, dažnai visuomeninėje veikloje susidurdama su neįgaliųjų visuomeninėmis organizacijomis bei jų nariais, teigia: „Negalią turinčių žmonių integracija, tai ne tik jų ar organziacijų, bet ir bendras visos visuomenės uždavinys. Ne paslaptis, jog Lietuvoje yra daugybė teisės aktų vienaip ar kitaip reglamentuojančių neįgaliųjų teises ir pareigas. Nors neįgaliesiems skirta infrastruktūra pagerėjo, tačiau to neužtenka, kad situacija pasikeistų. Tam yra būtinas kompleksinis požiūris, keičiant ir pačios visuomenės – mūsų požiūrį į neįgaliuosius“.„Juk nesvarbu, kad kažkur trūko pinigų tobulai infrastruktūrai, mes galime tapti infrastruktūros dalimi, reikia tik išdrįsti paklausti – Kuo galiu tau padėti?“ – antrina Sondra Jendovickaitė-Krasovska.2016 m. gegužės 29 dieną, 10.00 val., Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, drauge su bičiuliais Lankininkų sporto klubu, rėmėjais Baltijos ugdymo centru bei „Šveiko barža“, partneriais Modesta Petrauskaite bei Tomu Kučinsku kviečia į neįprastas šaudymo iš lanko varžybas „Kitas aukštis“.

„Realijos yra tokios, jog visuomeniniame gyvenime dalyvauja tik maža dalis neįgaliųjų. Dėl šios priežasties ir šio renginio esminė žinutė skirta ne tik neįgaliesiems, bet ir mums – sveikiems. Mes, visi žmonės, išgyvename lygiai tuos pačius jausmus, sprendžiame tas pačias dilemas, kylančias santykiuose su draugais ar tėvais, tad mes patys turime ne tik keistis ir keisti savo požiūrį, kad neišskirtume neįgaliųjų iš tolerantiškos ir teisingos Lietuvos visuomenės“ – apie renginį pasakoja M. Petrauskaitė. Renginyje, vyksiančiame M. K. Čiurlionio g. 112, šalia stadiono „Vingis“, Vilniuje, susirungs dvi komandos – neįgaliųjų bei sveikųjų. Varžybos neįprastos tuo, kad jose fizinių negalių neturinčių asmenų komandos į taikinius šaudys tokiame pačiame lygyje kaip ir neįgalieji – sėdint. Tokiu varžybų formatu siekiama paneigti neigiamą visuomenėje susiformavusią nuomonę, jog fizinių negalių turintys žmonės yra atskira visuomenės grupė, nepripažįstama pilnavertiškais žmonėmis.

„Mes, judėjimo negalią turintys žmonės, niekuo nesiskiriame nuo Jūsų, kaip įvardinama – sveikųjų. Mes turime ir kuriame šeimas, mes mokomės, keliaujam, užmezgam naujas pažintis ir mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais. Taip, aš turiu judėjimo negalią, bet branginu tai, kad galiu kvėpuoti, užuosti, pajausti, lytėti. O Jūs tai branginate? Ar bent kartą susimąstėte, kokia būtų Jūsų kasdienybė be vieno iš pojūčių?“ – pasakojo judėjimo negalią turinti viena iš varžybų organizatorių Anželika.

Organizatoriai kviečia stebėti varžybų atvykti visus norinčius piliečius –žiūrovai kviečiami stebint renginį piknikauti, nekompleksuojant bendrauti bei formuoti supratingos, teisingos ir tolerantiškos visuomenės įvaizdį. Renginio partneriai pertraukos metu leis žiūrovams išbandyti savo rankos taiklumą šaudant iš lanko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *