G. PALUCKAS ir A. PALIONIS: VALSTIEČIAI KARŠČIUOJASI

G. PALUCKAS ir A. PALIONIS: VALSTIEČIAI KARŠČIUOJASI

Valstiečiams žaliesiems ultimatyviai iš socialdemokratų reikalaujant atsakymo, ar jie lieka valdančiojoje koalicijoje, LSDP partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ir Seimo LSDP frakcijos seniūnas Andrius Palionis savo pozicijų nekeičia: socialdemokratai atsiklaus skyrių nuomonės, kaip ir planuota.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiai nusprendė, jog partnerių prašys išreikšti savo nuomonę – likti koalicijoje ar ne – iki rugsėjo 10 dienos, tai yra iki Seimo rudens sesijos pradžios.

Socialdemokratai prieš kurį laiką numatė, jog atsakymų iš partiečių lauks ilgiau – iki rugsėjo 20 dienos. G. Paluckas dar sykį patvirtino, kad pozicijos nekeis: skyrių nuomonės bus laukiama iki Prezidiumo nustatytos datos, vėliau bus šaukiama Taryba.

„Mes dėkingi už raginimus, bet mes juos priimsim tada, kada priimsim. Mes esam didelė, įtakinga, savarankiška partija. Skyriai tai apsvarstys iki rugsėjo 20-os, po to bus Tarybos posėdis. Nei anksčiau, nei vėliau. Mes turime struktūrą. Aš suprantu „valstiečius“, kurie tos struktūros neturi, pas juos galbūt sprendimai priimami vienasmeniais tokiais nutarimais, mes turim 60 skyrių, visi jie yra veiklūs, visi jie turi teisę pasisakyti tuo klausimu. Todėl įvertinus atostogų periodą, rugpjūčio mėnuo yra labai normalus 30-ies dienų periodas apsvarstyti ir priimti sprendimus,“ – įsitikinęs LSDP pirmininkas.

Žibalo į ugnį įpylė ir Seimo primininkas Viktoras Pranckietis. „Nieko nėra pastovaus. Gali taip atsitikti, kad LSDP frakcijos nuomonė nesutaps su LSDP rajonų skyrių nuomonėmis. Mes turime tokių žinių“ , – žurnalistams pareiškė Seimo primininkas.

Tačiau LSDP pirmininkas G. Paluckas tai įvertino kaip partijos ir frakcijos skaldymą.

„Aš vertinčiau, kad tokios išvados per ankstyvos. Apskritai, samprotavimas, kad socialdemokratai yra nevieningi, kad frakcija dirba atsietai nuo partijos ar kad partija negirdi frakcijos, yra visiškai nepagrįsti ir nepasverti. Kai bus priimti sprendimai, jų laikysis visi, absoliučiai visi partijos nariai, tarp jų ir frakcijos nariai“, – reaguodamas į Seimo primininko V. Pranckiečio teiginius teigė G. Paluckas.

Savo ruožtu G. Paluckas sako, kad nesistebi bandymais įvaryti pleištą tarp socialdemokratų: „Aš suprantu, kad yra interesas mūsų koalicijos partnerių ar net opozicijos suskaldyti, pasakyti, kad štai frakcija su partija nesusijusi, kad galima kažkokiais kitokiais, man nesuprantamais būdais politiškai dirbti. Bet mes laikomės labai paprastų principų – priimtas sprendimas, mes jo visi laikomės.“

Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas A. Palionis antrino partijos pirmininkui ir sakė nesuprantąs, kokius atskalūnus omenyje turėjo V. Pranckietis.

„Jeigu jie žino ir jeigu yra tokių žmonių, kurie kurs naują darinį, tai tikrai aš nesu tarp tų žmonių ir nesu tas, su kuriuo šnekėjo „valstiečiai“. Ir kiek aš bendrauju su savo frakcijos nariais, tai nė vienas to neišsidavė, kad norėtų kažkur atskilt ar kažkur prisijungt“, – sakė A. Palionis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *