EK atstovybės Lietuvoje ir LPK seminaras Panevėžyje „Galimybės Lietuvos regionams: Investicijos ir ateities pramonė“

EK atstovybės Lietuvoje ir LPK seminaras Panevėžyje "Galimybės Lietuvos regionams: Investicijos ir ateities pramonė"

Seminare buvo pristatytos dvi galimybių regionams kryptys. Viena jų – Europos Komisijos inicijuotas Investicijų planas Europai, kurio tikslas – per trejus metus sutelkti ne mažiau kaip 315 mlrd. eurų naujų investicijų, padėti lėšas nukreipti į investicinius projektus ir sukurti investicijoms palankią aplinką. Šiam planui įgyvendinti buvo sukurtas Europos strateginių investicijų fondas, Europos investicinių projektų portalas bei Europos investicijų konsultacinis centras. Strateginių investicijų fonde numatytas finansavimas projektams, kurių finansavimas rinkos sąlygomis būtų neįmanomas ar labai sudėtingas,  numatytos galimybės derinti Strateginių investicijų fondo ir Lietuvai įprastesnių struktūrinių fondų finansavimą. Iš šio fondo finansavimą jau yra gavusios ir Lietuvos įmonės.

Ne mažiau svarbi sritis regionų plėtrai – dėl technologinės pažangos ir globalizacijos procesų vykstantys pramonės pokyčiai. Tai – iššūkiai tiek globaliam, tiek vietos verslui. Su ketvirtąja pramonės revoliucija („Pramonė 4.0“) siejamos inovacijos jau dabar keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms itin svarbus toliaregiškas požiūris ir tinkamas pasirengimas  technologijų naujovėms.

 

„Svarbiausia, kad investicijos ateitų ne tik į sostinę, bet ir į regionus. Panevėžys gali būti puikiu pavyzdžiu, kai savivalda kartu su verslu pritraukia užsienio įmones, kurios ne tik kuria geras darbo vietas, bet ir papildomą paslaugų ir kitų verslo aplinką, kuri leidžia pačiam miestui atsitiesti ir stabilizuoti emigracijos netektis“, – teigia R.Dargis.

Pastebima, kad pagrindinis argumentas investuoti į Centrinės ir Rytų Europos regioną yra ne santykinai maži darbo kaštai, bet aukšta darbo jėgos kvalifikacija. Tai reiškia, kad struktūrinės problemos darbo rinkoje ir demografinė duobė gali stipriai sumažinti Lietuvos patrauklumą. Lietuvos kaimynai – lenkai ir estai – daug drąsiau imasi struktūrinių reformų ir itin aktyviai pas save vilioja kvalifikuotus užsienio darbuotojus.unnamed-114494615_1784186911851090_7713220905250407536_n

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *