Donatas Degenis

Donatas Degenis / Panevėžio miesto Senvagė

Gimiau 1983 metų spalio 18 dieną, Panevėžyje. Užaugau, tuo metu, Lietuvos pramonės sostinės krašte, jau tada supamas kasdieninių, tada dar labai primityvių, politinių klausimų. Kas nupirks produktų, o kas pagamins vakarienę, kas sutvarkys namus, o kas išneš šiukšles: pripažinkite – juk kiekviena diena pilna politikos! Augau negausioje šeimoje: mane ir brolį Rolandą augino motina Ona bei tėvas Julius. Rodosi, kad šeimos kraujyje bei genuose įrašytas instinktas dirbti dėl geresnio žmonių rytojaus – beveik visa šeima aktyviai veikiame politikoje. Šiuo metu vadovauju Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriui, brolis Rolandas vadovauja skyriaus Miesto grupei, o motina Ona – skyriaus pirmininko pavaduotoja.

Vaikystę turėjau išties turiningą – 24 valandų per parą man labai dažnai būdavo maža. Mokslai, ekstremalus sportas, veikla jaunimo organizacijose, kelionės po Lietuvą ir pačių gražiausių Lietuvos kraštovaizdžių atradimas buvo labai miela kasdienybė.

Mokiausi Panevėžio Juozo Miltinio vidurinėje mokykloje (buvusi 7-oji vidurinė), čia įgijau pagrindinį išsilavinimą. Vidurinį išsilavinimą įgijau ir didelį žingsnį į aktyvų jaunatviškos politikos pilną gyvenimą žengiau Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykloje. Besimokydamas prieš paskutiniaisiais išsilavinimo įgyjimo metais buvau išrinktas mokyklos mokinių savivaldos (tarybos) prezidentu. Jau vadovaujant mokinių savivaldai, net nesuvokdamas, pasidėjau politikoje reikalingus pagrindus: bendravimas bei kompromisų ieškojimas, bendradarbiavimas, pavienių žmonių pavertimas viena, stipria jėga bei tikslingas atstovavimas jų interesams. Nors tuo metu mokinių tarybos Panevėžyje ir nebuvo, bet mokykloje atstovavome bendruomenės nuomonei gana aktyviai. Ugdymo įstaigoje buvau dažnai tapatinamas ir su renginių veidu – dažniausiai mokykloje vesdamas bei organizuodamas renginius įgijau labai daug neformalių kompetencinių įgūdžių, svarbiausi iš jų: oratorikos bei veiklos organizavimo įgūdžiai.

Įgijęs vidurinį išsilavinimą trumpai palikau gimtąjį miestą bei išvykau į laikinąją sostinę – Kauną. Čia įstojau į Kauno kolegiją bei 2010 metais ją baigęs įgijau pramonės inžinieriaus specialybę (aukštasis neuniversitetinis išsilavinimas).

Grįžus į gimtąjį miestą teko pamatyti įvairiausias jo spalvas, susipažinti su labai daug įvairių interesų vienijamų ar skiriamų panevėžiečių. Panevėžyje teko ilgą laiką dirbti poros apsaugos tarnybų mobiliose grupėse – čia įgijau didelės atsakomybės jausmą, stiprinau darbo/veiklos organizavimo įgūdžius. Porą metų teko dirbti Lietuvos miškininkystės kompanijoje „Timbex“ – čia buvau atsakingas už biokuro tiekimą šiaurės Lietuvoje. Dirbdamas šioje kompanijoje išmokau dar vieną labai svarbų dalyką – greitai bei atsakingai priimti teisingus sprendimus. Šiuo metu dirbu internetinės prekybos tinklo pardavimų vadybininku Panevėžio mieste – vienas iš didžiausių šio darbo džiaugsmų, kad kas dieną galiu bendrauti su gimtojo miesto žmonėmis ir prisidėti prie kokybiškesnio ir geresnio jų rytojaus.

Grįžtant prie politikos – 2010 metais, baigęs Kauno kolegiją, pradėjau savo veiklą Lietuvos socialdemokratų partijoje. Pirmieji metai veiklos buvo susipažinimo metai – turėjau puikią progą daug bendrauti, daug pažinti, su daug kuo susipažinti ir daug ką perprasti – tai buvo labai puikus pagrindas tęsiant savo kelią politikoje. 2013 metais partijos skyriuje įkūriau visiškai naują Miesto grupę, į veiklą partijoje įtraukiau daugiau nei 80 naujų socialdemokratų, 2014 metais dirbau ir skyriaus pirmininko pavaduotoju. Taip pat, 2014 metais buvau vienas iš iniciatorių, kurie atkūrė Lietuvos jaunųjų socialdemokratų sąjungos Panevėžio miesto skyrių. Šiai dienai, galiu patikinti, kad vis dar esu ištikimas jaunimietis! Eiti į priekį motyvavo mane supančių žmonių (partiečių) išreikštas pasitikėjimas, todėl 2015 metais kandidatavau užimti Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriaus pirmininko pareigas ir sulaukiau didelio partiečių palaikymo. Nuo 2015 metų vadovauju Socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriui.

Dar prieš tampant partijos skyriaus pirmininku jaučiau svarbią pareigą atstovauti panevėžiečių interesams, todėl kandidatavau ir 2015 metų kovo 1-ąją dieną buvau išrinktas Panevėžio miesto tarybos nariu. Dirbti į Panevėžio miesto tarybą ėjau ne tik siekdamas kokybiškai ir atsakingai atstovauti panevėžiečių interesams, bet ir norėdamas didinti miestiečių pasitikėjimą savivalda. Pastebėjau, jog Panevėžio miesto valdyme yra labai daug problemų, o dėl jų nuolat lieka nuskriausti miestiečiai.

Grįžtant prie asmeninio gyvenimo – esu vedęs, auginame dar tik 2015 metų rugsėjį pasaulį išvydusį sūnų. Su žmona iki vestuvių bendravome visus dešimt metų ir vienuoliktaisiais susituokėme. Įdomu, kad dar 2002 metais vartydamas vieną fotoalbumą ir pamatęs, tada dar būsimos, žmonos nuotrauką, garsiai pasakiau „tai – būsima mano žmona!“. Aišku, tada visi smagiai pasijuokė, bet vienuoliktaisiais mūsų bendravimo metais, žiūrėdamas į tą pačią nuotrauką galiu pasakyti „tai – mano žmona!“.

Laisvą laiką leidžiu su šeima – jis ypatingai tirpsta, pradėjus bendrauti su mažuoju jos nariu. Taip pat vis dar turiu išlikusius pomėgius keliauti, nardyti, užsiimti ekstremaliu sportu.

Išreikštas Panevėžio miesto žmonių pasitikėjimas tik pastumėjo mane atsidėkoti panevėžiečiams bei miestui už tai, kad būtent čia aš susiformavau kaip asmenybė ir jausdamas skolą Panevėžiui, kaip miestui kuriame užaugau, noriu grąžinti šią skolą darydamas miestiečių rytojų geresnį. O didelis pasitikėjimas išreikštas Panevėžio miesto savivaldos rinkimuose ir darbas pastaruosius mėnesius pastumėjo į aukštesnį lygmenį atstovavimui – Lietuvos Respublikos Seimą.

Šiuo metu Panevėžio žmonių išrinkti Seimo nariai, miestiečių pasitikėjimą mėto į visas keturias pasaulio puses. Nemalonu žiūrėti, kaip patikėtas atstovavimas nėra vykdomas.  Turiu nemažai vizijų, kaip Panevėžį vėl galima paversti modernia Lietuvos pramonės sostine. Savo vizijomis dalinsiuosi su Jumis ir veikdami drauge sukursime daug gražesnį ir geresnį miestą! Už tai, kas svarbu TAU!