A. Butkevičius: jaunosios kartos uždavinys – toliau kurti ir saugoti mūsų valstybę

A. Butkevičius: jaunosios kartos uždavinys – toliau kurti ir saugoti mūsų valstybę

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį vyko į Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją, kur susitiko su čia besimokančiais mokiniais. Premjeras pabrėžė, kad ši mokykla, įkurta daugiau nei prieš šimtą metų , telkė ir ugdė šalies Nepriklausomybės signatarus, prezidentus ir kitus iškilius valstybės veikėjus. Tapti savo šalies patriotais Vyriausybės vadovas linkėjo ir dabartiniams gimnazistams.

„Šioje gimnazijoje nuskambėjo savotiškas Lietuvos Nepriklausomybės preliudas, o mes jau netrukus – 2018-aisiais – švęsime Lietuvos 100 metų jubiliejų. Nors mūsų valstybingumo ištakos siekia daugiau nei 1000 metų, pastarasis 100-metis mums buvo itin svarbus. Per šį laikotarpį net du kartus iškovojome Nepriklausomybę, šiandien, kaip laisvi piliečiai, jau gyvename ilgiau nei žmonės prieškario Lietuvoje“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Premjeras mokinius pakvietė įsitraukti į valstybės atkūrimo 100-mečio renginius. „Mums labai rūpi, kad į jubiliejaus renginius su savo iniciatyvomis įsitrauktų kuo daugiau jaunų žmonių. Netrukus pradės veikti specialus interneto puslapis, tad kviečiu Jus domėtis ir siųsti savo pasiūlymus, kaip Jūs norėtumėte paminėti šią didelę šventę“, – sakė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad būtent jaunajai kartai teks labai svarbus uždavinys – toliau kurti ir saugoti mūsų valstybę. „Kokią ją norėtume matyti, priklausys tik nuo Jūsų“, – sakė jis.

Ministras Pirmininkas taip pat teigė, jog labai svarbu skatinti jaunimo užimtumą, savanorystės idėją, nes tai ugdo atsakomybę, rūpestį vieni kitais, ir, galiausiai, įsitraukimą į valstybėje vykstančiuose procesus.

Premjeras pastebėjo, jog Vytauto Didžiojo gimnazija yra Vytauto Didžiojo universiteto koordinuojamo projekto, skirto užsienyje gyvenančių ar sugrįžusių lietuvių vaikų lituanistiniam ugdymui, partnerė. „Štai Jums mano iniciatyva. Už pusantro šimto kilometrų nuo Vilniaus yra daugiatautis Visaginas, kuriame šiandien nedaug kas kalba lietuviškai. Mokiniams labai praverstų bendravimas su gilias lietuviškas šaknis turinčia mokykla Rytų Lietuvoje. Tai, manau, būtų geras bendradarbiavimo pavyzdys“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Bendraudamas su moksleiviais Ministras Pirmininkas A. Butkevičius palinkėjo ir tolerantiškumo bei pagarbos vienas kito nuomonei, pažiūroms, tikėjimui bei kitoniškumui. „Tolerancija – svarbus socialinis audinys, kuris sustiprina ir suvienija žmones“, – prabrėžė jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *