Rugpjūčio 12-osios vakarą, tradicinio renginio „Susitikime penktadienį“ metu, Panevėžio miesto gyventojai bei svečiai rinkosi miesto Laisvės aikštėje prie fontanų į jau tradicija tapusią Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) Panevėžio miesto skyriaus rengiamą socialinę iniciatyvą „Į(si)žiebk“. Pagrindinis šių metų iniciatyvos tikslas – išreikšti palaikymą šeimoms, kurios neturi galimybės ir negali susilaukti vaikų. „Drauge mes viltimi ir gyvybe įžiebėme visą Laisvės aikštę. Panevėžiečiams sąmoningumo neišblaškė jokie aplinkiniai faktoriai.“ – po renginio mintimis dalinosi organizatoriai.

Dar prieš 17 valandą, miesto Laisvės aikštėje, prie fontanų, būriavosi susidomėję miestiečiai. Tik prasidėjus renginiui renginio vedėjai A. Petrulis ir V. Vaitiekūnaitė kvietė susirinkusius gyventojus diskutuoti ir išreikšti savo nuomonę, dėl pagalbinio apvaisinimo įstatymo. Tuo pačiu, organizatoriai kvietė žmones sujungti vaisingumo simbolį obuolį su vilties simboliu žvakute, o juos sujungus uždegti vilties liepsnelę ir leisti jai plaukti gyvybės simbolyje – vandenyje

Prabėgus daugiau nei porai valandų, aplink fontanus išdėliotuose simboliuose pradėjo žiebtis liepsnelės – visi renginio dalyviai turėjo galimybę įžiebti savo pasirinkimo žibintą ir jį pastatyti aplink plūduriuojančias vandenyje „viltis“.

Pasibaigus penktadienio filmui rodomam Laisvės aikštėje, žmonės dar neskubėjo skirstytis – pradėjus temti akcijoje sukurti gyvybės vilties simboliai pasirodė visu gražumu – įspūdingai nušvietė fontanus Laisvės aikštėje. Susirinkusieji nepraleido šios neeilinės galimybės pasigrožėti vaizdu ir jį užfiksuoti.

Renginio organizatoriai renginį vertina labai teigiamai: „Nesitikėjome didelio renginio, su tūkstantinėmis žiūrovų miniomis – mes norėjome susikurti bendruomenišką ir šiltą pasibūvimą – mūsų nuomone – tai puikiai pavyko. Visų veiduose pastebėjome šypseną bendraujant su visiškai nepažįstamais žmonėmis. Miesto bendruomenei reikia daugiau tokių renginių kuriuose netik nagrinėtume socialines problemas, bet suteiktume puikias galimybes susipažinti, bendrauti –  kurti tokią bendruomenę, kurioje būtų malonu gyventi. Bendruomenę, kurioje galėtume dalintis mintimis, pagrįstomis mokslu ir supratingumu. Išreikšti palaikymą, kai jo bendruomenei jo reikia.“ – teigė LSDJS Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Andrius Petrulis.

Daugiau nuotraukų rasite čia

IMG_0584

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *